| 567321 a întrebat:

A folosit cineva șamponul Favisan pentru creșterea părului? Știe cineva daca chiar da roade? Aproximativ câți centimetri creste parul intr-o luna daca folosesc acest șampon? De unde îl pot cumpăra și cât costă?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

E bunicel, l-am folosit cateva luni, dar trebuie sa intelegeti ca nu exista absolut niciun produs pe lumea asta care sa va faca parul ca al lui Rapunzel. Parul creste 1 cm pe luna in medie (la mine asa e). Sunt persoane mai norocoase carora le creste 1, 5 cm sau chiar 2 (asta foarte rar) sau persoane carora le creste mai greu. Un produs care stimuleaza cresterea parului il poate face sa creasca cu cel mult 1 cm mai mult (asta ca sa fiu indulgenta) dar atat. Asta e adevarul.
Eu am incercat de toate, singurul care mi-a facut parul sa creasca cu 0, 5-0, 7 mai mult si l-a facut rezistent si a oprit caderea parului a fost samponul de cal.
Favisan e ok, nu te astepta la minuni, trebuie sa il folosesti mult timp ca sa vezi o diferenta. Costa in jur de 10 lei si se gaseste la plafar.