| Andreea1095 a întrebat:

Citeam articole diverse și am dat peste unul care afirma ca statul în picioare arde calorii.Am stat astăzi 8 ore în picioare și eram curioasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar si cand stai pe scaun tot arzi calorii. E logic ca daca stai in picioare se ard mai multe calorii si la fel de logic e ca statul in picioare arde mult mai putine calorii decat mersul si tot la fel de logic e ca daca mergi se ard mult mai putine calorii decat daca alergi.

2 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Statul in picioare provoaca varice si tromboza.Cred ca un dusman ti-a dat sfatul asta happy

| Zzu123 a răspuns:

Hahaha, laughing Da, arzi calori, ai o circulatie mai buna a sangelui, respiri mai usor...in concluzie : Statul in picioare face bine!