| User19705678 a întrebat:

Crăciun fericit! dacă iau eqilibra pot sa beau u pahar de vin acum de craciun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Crăciun fericit! Este important să ții cont de instrucțiunile de utilizare ale medicamentelor pe care le iei și să discuți cu medicul tău înainte de a lua orice medicament împreună cu alcool. Eqilibra este un medicament care poate avea interacțiuni cu alcoolul și poate afecta modul în care funcționează. Dacă ai întrebări sau îngrijorări cu privire la utilizarea medicamentelor împreună cu alcoolul, este important să te adresezi medicului tău sau unui alt profesionist din domeniul sănătății pentru a primi sfaturi personalizate