| maria_gh a întrebat:

Cred ca m-am pricopsit cu o conjuctivita. Imi e frica de tratament, poate fi dureros? Ce imi face mai exact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Picături în ochi. Neplăcut, dar nu e dureros.
Și unguent.

| alina2k18 a răspuns:

Nu iti face nimic dureros, doar iti verifica pleoapa medicul oftalmolog pentru a te diagnostica si iti recomanda un tratament pe care il faci acasa : crema sau picaturi.