| PsyhoChild a întrebat:

Cred ca mi s-a defectat limba.
Acum o saptamana am baut un sfert de pahar de visinata.A fost putina si nu a fost chiar asa de tare.Ba si de atunci de fiecare data cand beau sifon simt gust de visinata in gura.Doar putin dar il simt.Eu beau foarte mult sifon(nu exagerat). Visinata de atunci nu avea sifon in ea sau ceva de genul.Ce sa fie? :/
Mentionez ca eu nu sunt mare consumator de alcool.Am baut aia doar din cauza ca spunea fratele meu ca mi-e frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Posibil ca gura de la sifon sa fie murdara de visinata si atunci vine gust de la ea

| PsyhoChild explică (pentru AdelinaC):

M-a spal pe dinți zilnic

| Bondarel99 a răspuns:

1.Probabil ti s-a întâmplat o data sa simți gust de vișinata in sifon când chiar rămăsese puțin. Apoi a fost doar autosugestie.
1. Sunt unele afecțiuni psihice care îți alterează percepția gustului, auzului, văzului, pipaitului, depinde, puțin probabil sa ai.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Probabail ca a fost mai tare sau prea dulce si nu ti-a placut si de aia crezi ca iti vine gustul cam in aproape orice bei.

| ziftode a răspuns:

E posibil sa fi avut o arsura pe limba de la alcool-ul ala si sa nu iti mai mearga "corect" papilele gustative de pe limba pana se vindeca

| VStoia a răspuns (pentru ziftode):

Nu mai bea sifon, nu e sanatos!

Răspuns utilizator avertizat
| artemidak a răspuns:

1.Nu are cum sa ți se defecteze limba.
2.Probabil tie nu ti-a placut și tot ai impresia...
Și eu mai pățesc așa când imi bagă ăștia carne in mancare.Deci 1 săptămâna nu ma opresc din vomitat...
3. Daca chiar este așa va trece de la sine...