Întrebare recomandată | Mara6392 a întrebat:

Crema de gălbenele ajută la hidratarea pielii și a unghiilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ajuta zincul

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru piele ajuta, da, insa pentru unghii nu am auzit/citit ca ar avea rol. Crema de obicei nu intra deloc in unghii.Pentru acestea stiu ca exista alte produse destinate (lac, ser etc).

Răspuns utilizator avertizat
| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Hidratează bine pielea, de unghii însă nu știu

| Karina17K a răspuns:

Crema de gălbenele este foarte bună pentru piele, mai ales dacă ai crăpături. Să te dai pe mâini, pe călcâie, pe coate. Hidratează pielea și este un produs natural, totuși nu cred că are un efect asupra unghiilor