| ashley26pink a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri pana luni?
Cosurile mele nu au coptura, si mama a zis ca sunt uscate. Indiferent daca ar fi sau nu, ce crema ar trebui sa folosesc? Crema gen Retin-A, Dermovate sau Nidoflor, sau crema cu galbenele si vitamine pentru hidratarea pielii de pe fata?
Am si crema numai de galbenele. Care credeti ca este cea mai buna?

6 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

In seara asta la ora 20 e o conferinta despre frumusete

da add avon_cosmetics22

te asteptam cu intrebarea ta

| Crisu_7532 a răspuns:

Pentru cosuri eu iti recomand PureActive de la Garnier. http://www.google.ro/......tp?/imgres r:10, s:0&biw=1024&bih=378 functioneaza bine si pentru cosurile pe care deja le ai, le usuca mai repede fara sa-ti lase pete iar daca in fiecare seara, inainte de culcare, te dai cu crema in zonele predispuse la aparitia cosurilor, vei observa ca in timp n-o sa-ti mai apara cosuri. eu crema asta o folosesc si sunt foarte multumita de ea. funda?

| strawberry03 a răspuns:

Pai, nu sunt numai creme ca remediu pentru cosuri. Poti folosi si pasta de dinti, nu strica sa incerci... daca nu faina de porumb sau de grau...sa fie galbenalaughing)

| ♥andreyusca11♥ a răspuns:

Poti scapa usor de ele incearca sa le ungi cu pasta de dinti inainte de culcare (pentru ale usca0
iar daca sunt umflate trebuie sa
iei cateva frunze de pantrunjel si pui putina apa peste apoi pui forma in congelator iar dupa ce s-a format cubul freci pe fata pina se topeste ASA IL DESUMFLI in cateva minute
SUCces

| LollipopWithHeroin a răspuns:

Eu folosesc Brevoxyl si ma ajuta foarte mult.Am foarte multe cosuri si inca n-am scapat in totalitate, dar as arata de 100000 de ori mai rau fara.Eu spun sa incerci, ca functioneaza foarte repede.Am mai folosit si Zyneryt, si acela m-a ajutat mult.Mai am pe acasa o lotiune antiacneica si un gel antiacneic pe baza de busuios de la Cosmetic Plant, cu care ma dau acum, pentru ca la mine in oras nu mai gasesc Brevoxyl, iar matusa mea imi aduce maine.Bafta!

| Vio90 a răspuns:

Pentru cosuri mici mie mi-a folosit ce mi-a dat farmacista Advantan Milk. Dar atentieeee...nu o poti folosi decat o perioada scurta de timp si in general toate produsele care contin cortizon se folosesc o perioada scurta de timp dar a fost eficienta. Am scapat de tot!