| LoVeIsLiFe a întrebat:

Crema de galbenele e buna pentru exeme la picior? sau ce crema este indicata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ellamarin a răspuns:

Remediile naturiste sunt bune pentru eczeme.Aici poti citi:
http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-eczeme

| LoVeIsLiFe explică:

Si care sunt indicate?

| glamour a răspuns:

Pai esti sigura ca ai problema asta? In general crema de galbenele calmeaza iritatiile, mancarimile, calmeaza pielea dar ca tratament poate fi folosit numai daca iti spune un medic dermatolog. Ai fost la un astfel de medic? O alta crema nu iti putem spune noi, cel mai bine este sa te vada un medic si acolo ti s-ar spune ce tratament sa urmezi.

| xxxtzogo1xxx a răspuns:

Eu totusi ti-as recomanda sa folosesti produsele indicate pentru exemele piciorului e mult mai sigur si cred ca si mai eficient