| aka7up a întrebat:

un prieten are un neg la picior...si nu stiu sigur daca crema de rostopasca sa-u galbenele este buna pentru asa ceva.
Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ĦαvɘƑȕη a răspuns:

Cel mai bun remediu este sa puna rostopasca timp de 7 zile si s-o schimbe de 2 ori pe zi. am avut o prietena si o vecina, amandoua au incercat si au reusit... acum este decizia ta daca ii vei spune sau nu!

3 răspunsuri:
| kostyx a răspuns:

Sa mearga la farmacie si sa ceara ceva cu nitrat de argint care e pentru negi sau sa mearga la spital si sa ceara un dr cgirurg care sa il opereze... asta cu rostopasca si cu galbenele e frectie la un picior de lemn.

| Joyman a răspuns:

Daca vrei sa treaca si fara sa fie costisitor eu recomand sa dai cu rosie sau cu ceapa si in 9 zile ii trece sigur. Eu am cativa negi la degetul mare de la mana si mi-a trecut.

| SorodocAnca a răspuns:

Crema nu e buna. sunt la farmacie ceva bandaje exact pentru asa ceva.

Funda?happy