| anonim_4396 a întrebat:

Cremele cu continut mare de vitamina C sau A stimuleaza din cate stiam productia de colagen si ridica pielii. Se pot ridica sanii prin utilizarea de creme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cremele astea ridica pielea o jumatate de milimetru, sau cam asa ceva. Chiar daca ar avea acelasi efect la nivelul sanilor, ai observa?

3 răspunsuri:
| murik a răspuns:

Daca crezi in abracadabra, poate. sanii nu se "ridica" prin creme si masaj; ci doar, sa zic asa se mentin fermi, dar prin exercitii specifice: la nivelul pieptului, palmele deschise - lipite presezi cu toata puterea 15 sec, apoi relaxezi si tot asa, de vreo 20 de ori pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sint creme cu colagen si elastin, foarte bune, cu rezultate la "FOREVER LIVING". eu folosesc pentru fata, maini si corp. ALOE MOISTURIZING LOTION with Collagen and Elastin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca se poate asa.