| Bubutita a întrebat:

Buna fetelor.Am gasit aceasta fraza

,, Aplică de cel puţin două ori pe zi un tratament pentru buze care conţine ingrediente ce stimulează producţia de colagen".

Care ar fi aceste tratamente? Chiar nu stiu.laughingFunda

Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

" Dacă vrem să ajutăm pielea să producă colagen şe elastină, din dieta noastră nu trebuie să lipsească vitamina C, aceasta stimulează producţia de colagen la nivelul pielii.
De asemenea, pe lângă vitamina C avem nevoie de vitamina E. Astfel, trebuie să consumăm kiwi, portocale, avocado, varză, alune şi nuci crude, cereale integrale.

De asemenea, trebuie să includem antioxidanţii în dieta noastră. Roşiile, morcovii, fructele de pădure sau soia sunt doar câteva dintre alimentele care conţin antioxidanţi puternici. Aceştia distrug radicalii liberi din organism. " Ia uite ce am gasit big grin

| Bubutita explică (pentru măcheamăăăî):

Iti multumesc.Chiar m-ai ajutat.Meriti o funda.:*:*

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Bubutita):

Multumescbatting eyelashes :*

4 răspunsuri:
| Deusaa a răspuns:

Eu imi fac o "masca" pentru buze: o lingurita sau doua de ulei de masline amestecat cu zahar. aplici pe buze si masezi usor. astfel o sa impiedici craparea lor sau un aspect inestetic, ca tot o sa vina frigul...

| Bubutita explică (pentru Deusaa):

Multumesc,voi incerca:*