| Justina10ify a întrebat:

Cu ce pot inlatura herpesul, in afara de plasturi speciali pentru herpes, stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutza_2917 a răspuns:

Exista un strugurel, care daca il pui pe buza cand simti ca vrea sa iasa herpesul nu mai apare, iar daca a aparut il vindeca mai repede, fara durere si fara cicatrici. Si eu am probleme cu herpesul si nu stiu ce m-as face fara el. Detalii pe http://aloeveraforever.ro/produse/ingrijire-personala-si-igiena/aloe-lips

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se poate înlătura ci trata.
Merge foarte bine tinctura de propolis care vindecă și cicatrizează mult mai repede decât plasturii care sufocă herpesul.
Sănătate.
Pa, pa.

| mymed a răspuns:

Aciclovir crema

| membrugirl2010 a răspuns:

Tinctura de propolis.

| cevazacelamineintorace a răspuns:

Daca te ungi cu nidoflor.Eu asa stiu.

| crazycolor a răspuns:

Incearca cu aloe

| hadasan a răspuns:

Pune pasta de dinti pe herpes si il usuca

| Choco a răspuns:

Cea mai buna a creme numita Aciclovir. eu d fiecare data cand imi iese herpes din asta folosesc si trece tongue bafta

| Thunderstruck a răspuns:

Inteapa cu un ac herpesul, dar atentie doare fff raulaughing

Răspuns utilizator avertizat
| uitaaaaa a răspuns:

Ar mai fi cateva babesti dar nu prea merg...asa ca ramai la plasturi.sa stii ca cei mai buni sunt plasturii de noapte am avut eu si a trecut in 24 h.sanatate!