| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce urmari poti sa ramai daca ai avut meningita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Există riscul de deces la persoanele cu meningită bacteriană care nu sunt tratate prompt. Nou-născuții, copii mici cu vârsta sub 2 ani, vârstnicii și persoanele cu sistemul imun slăbit au un risc mai mare de deces decât ceilalți.Printre urmarile meningitei se numara paraliziile, tulburari nervoase, tulburari psihice, retard mintal, crize convulsive.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tulburari psihice si de ce tip