| flower236 a întrebat:

Cum adica "sa mancam cat consumam"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În farfurie pui cât mănânci fără a fi nevoită să arunci restul pe care nu mai poți consuma!
Mănânci ca să trăiești, nu trăiești ca să mănânci.
Pa, pa.

| Latinmoon a răspuns:

Adica trebuie sa mananci cat poti si cat iti place si sa nu te fortezi!

| whattt a răspuns:

se refera cred ca la proverbul acela Cine nu munceste, nici sa nu manance!

| ClaudiuCretu a răspuns:

Adica tu manci o paine de 200 de g iar tot tu trebuie sa produci tot 200 de g(adica grau)