| AndreeaH99 a întrebat:

Cum afecteaza animalele de companie imunitatea oamenilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Http://www.desprecopii.com/......e-casa.htm
Pot transmite infectii, pot provoca alergii. Daca iti ingrijesti animalul si te ingrijesti si pe tine, cred ca poti sa reduci riscurile.

2 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Au si ele microbi. :d

| Chircan_Ruxi_1990 a răspuns:

Animalele lasa blana pe care noi o inhalam e ca si cum ti-ai manca parul