| YuukiYou a întrebat:

Cum arata bubitele de varicela? worried

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| TheUnikBiby a răspuns:

Sunt ca niste basicute roz sau rosii.
Varicela se mai numeste si "varsat de vant"
am avut si eu

| Yoana_5496 a răspuns:

Bubitele de varicela sunt putin mai mici decat niste cosuri.la inceput ele sunt roz, usor rosii, iar pe parcurs devin mai multe! Ele nu sunt neaparat de aceeasi marime.sunt ca niste pete rosii!winking

| Monica_7453 a răspuns:

Micute si rosii, sa nu le rupi ca iti raman semne niste gaurele.si eu am avut si acum am un semn mic pe fata.ai grija. funda big grin?

| Nicoleta_Petroaie_1983 a răspuns:

Cum arata bubitele de la varicela

| Andrei_Lucian_1996 a răspuns:

Eu creca am si eu ieri am observat ca m-iau iesit niste cosuri am stors unu dar acum am pe tot corpu