| Fr3shb0y a întrebat:

Am ajuns in a 14-a zi de varicela si toate bubitele imi sunt uscate, deci cand pot sa fac si eu o baie ca tot omul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După o săptămână de la vindecarea completă!
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Numai dupa ce cad toate crustele!

| Alexy271 a răspuns:

Aoleu imi aduci aminte de mine laughing si eu eram in situatia asta acum vreo 3-4 luni. Eu dupa 2 saptamani cand mi s-au uscat bubitele am facut baie si nu am patit nimic.big grin A fost totul perfect ok. Totusi daca vezi ca mai sunt inca bubite care nu sunt complet vindecate, mai asteapta vreo 2 zile, ca sa nu iti ramana urme. happy Take care

| Fr3shb0y explică:

Da dar sunt uscate toate.

| denisa100 a răspuns:

Pai bineinteles dupa ce te vindeci sa nu incerci de acum pentru ca se infecteaza bubitele

| cora_3498 a răspuns:

Dupa 3 saptamani, cu conditia sa nu mai ai bubite.