| Suki08 a întrebat:

Cum cer la farmacie pastile pentru viermisori, parazici intestinali?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va rog frumos sa-mi dati un tratamnet complet pentru paraziti intestinali, pentru 2 adulti si 2 copii (sau cati sunteti cu totii in familie), ca tratamentul este obligatoriu sa-l faca toti membrii familiei, in acelasi timp, sa se evite recontaminarea.

| Elena9328 a răspuns:

Am nevoie și eu de tratamentul Decaris, pentru ascarizi (paraziti intestinali). Și va întreba pentru adult sau copil. Și că tratamentul se reia după 3 săptămâni. Și că trebuie luat de întreaga familie.

| NellieLovett a răspuns:

"Buna seara/ziua/dimineata!
Imi dati, va rog, pastile pentru paraziti intestinali? "
Dupa ce iti da, dai banii si socotesti cat trebuie sa iti dea rest ca sa nu te fraiereasca.
Dupa aia, spui"Multumesc!", saluti si pleci.

| Suki08 explică:

Paraziti*

| floresdemayo a răspuns (pentru Suki08):

Exact cum ai întrebat aici. Farmacista știe ce tratament trebuie să îți dea.

| Suki08 explică:

De ce esti aici, report!

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel1516 a răspuns:

Tratament pentru viermisori intestinali