| SecretKiss a întrebat:

Cum cresc in inaltime? Fara sa practic baschet sau inothappy Cel mai eficient exercitiu care este?happy fundaaaaatongue raspundeti rational si cu seriozitate va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Dar de ce nu vrei sa practici vreun sport?

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Nici volei nu vrei sa practici? Eu stiu ca si asta ajuta.`thinking Pa-pa:*.

Răspuns utilizator avertizat
| catalyn22 a răspuns:

Mami a ta nu ti-a zis ca daca mananci multe legume si fructe o sa cresti mare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt unele vitamine care participa la procesul de crestere. O alimentatie bogata in aceste vitamine te poate ajuta. Aici iti dau cateva exemple de vitamine si alimente utile. Vit. B1-alimente:painea neagra, fasole, carnea de porc, ficat, soia, nuci.
Vit. B6-alimente:galbenus de ou, carne, ficat, spanac, peste, leguminoase.
Vit. B12-alimente: carne, oua, ficat,rinichi, lapte, drojdiile alimentare si de bere.
Vit. A-alimente:varza rosie, morcov, ardei grasi, rosii, salata verde, urzici, cirese, caise, prune.
Mai poti lua vit. D si Ca. Bafta!

| ant1 a răspuns:

Doar prin baschet poti sa cresti.