| culturismn a întrebat:

Am 18 ani, 182 cm, 72 kg si practic culturism. cum pot sa cresc in inaltime cat mai repede fara sa fac inot, baschet, sau alte sporturi?

Răspuns Câştigător
| Sup3rN0va a răspuns:

Poi fa exercitii cardio inainte sau dupa antrenament.
Dar sala nu te determina sa te inalti dar nici sa ramai mic de fapt cand cresti in masa vei avea impresia ca te mai inalti dar asta pentru ca te dezvolti in muschi.
Alte sporturi erau bune pentru crestere in inaltime...

6 răspunsuri:
| dragosvalentin69 a răspuns:

Tocmai la asta ma uitam eu pe net. Si eu vreau sa mai cresc. Am 16 ani, 1.73 m.

http://www.yokoheightinsoles.com/......Height.pdf

| Tudorica_Felix_1997 a răspuns (pentru dragosvalentin69):

Daca toate chestiile astea ar merge iti dai seama ca toti ar fi perfecti si acolo scrie ca cresti 2-3 inch in 7 saptamani, pai asta inseamna cam 8 cm

| dragosvalentin69 a răspuns:

De curiozitate, daca acum ai 1.82, pe la 16 ani ce inaltime aveai?

| Smokey13s a răspuns:

La 18 ani nu ai cum sa mai cresti pentru ca la aceasta varsta corpul se opreste din dezvoltat. Si din moment ce practici culturism nu ai cum sa te inalti pentru ca din potriva culturismul te face mai mic... Din cate stiu eu

| Cosmin86 a răspuns (pentru Smokey13s):

Stii prost, mai documenteaza-te

1. mai cresti si dupa 18, pana pe la 21-22 de ani
2. te face mai mic? rolling on the floor, eu am crescut cu 10 cm in timp ce faceam sala, si faceam si exercitii care pun presiune pe coloana. si multi altii