| Stallone a întrebat:

Cum este la facultatea de tehnica dentara? Este grea? Iti gasesti usor un loc de munca dupa terminarea facultatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

E grea,profesorii foarte exigenti,la facutatea asta nu exista chiul, orice lipsa de la cursuri de plateste suplimentar, acum depinde in ce oras esti dar eu spun in constanta cum e, toti profesorii sunt medici si sunt extrem de exigenti, cu munca..la noroc, nu se stie cand si daca gasesti ca peste tot

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate facultățile sunt grele dacă nu se învață.
Nicio facultatea nu-ți oferă un loc de muncă, trebuie să-l cauți.
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

E grea daca nu iti place invatatul. Se gaseste munca in domeniu pentru ca multi pleaca in strainatate si ofera posturile noilor graduati in dentatura.

| lllrrrlll a răspuns:

Salut! cam tarziu dar iti raspund si eu.sunt studenta la td in craiova.materia nu pot sa zic ca este grea dar nici usoara, trebuie sa fi constant.partea financiara are un rol important..adica iti cumperi cam toate materialele care nu sunt deloc putine si nici foarte ieftine.alt aspect:absentele.3 absente sunt permise si se recupereaza, adica mergi cu alta grupa la acelasi laborator, peste 3 absente se platesc cu 50 lei/absenta si le si recuperezi, la 6 absente nu intri in examen in prima sesiune.creditele sunt 60 pe an, trebuie sa strangi minim 48 pentru promovare.trebuie sa ai rabdare si sa fi ''artist''. bafta multa daca deja te-ai inscris sau ai d gand:* e totusi frumos!