| viatadecacatt a întrebat:

Cum fac sa pun si eu vointa in aplicare si nu doar sa spun"Deci gata de maine tin cura de slabire"? E usor de zis dar greu de facut, am 67 de kg si trebuie neaparat sa slabesc numai tine aia ca ma place lumea asa cum sunt. Vointa am dar e cam greu. Puteti sa imi dati si mie niste sfaturi de ex cum ati slabit voi cand a fost nevoie(macar un rezulat) si sa ma incurajati si pe mine ca sa reusesc macar sa incep, dupa aceea vad eu.Ms:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| zanesiprintese a răspuns:

Ehehe... Bine ai venit in club big grin

Stiu un regim(disociat)care da roadehappy. Sora-mea dupa ce a nascut l-a tinut si a slabit. destulbig grin.
Suna cam asa(Cred ca e dieta Montignac): daca manaci branza si carne 5 ore nu mai mananci nimic(poti manca pana iti faci maţul cat maneca de la palton). Daca mananci doar branzeturi, 3 ore nu mai mananci nimic. DAR, cat mai putine fainoase(cartofi DELOC).
Am tinut-o si eu acum cativa ani si in prima saptamana am dat jos 1-2 kg... sigh ce vremuri

| L a răspuns:

In primul rand nu te infometa, mananca sanatos, cat mai multe legume si fructe `renunta la grasimi, prajeli, dulciuri si fa mult sport.`Poti sa alergi prin parc, sa mergi la o sala de fitness etc.`. Sper sa resusesti sa slabesti si sa te simti bine in pielea ta. Pup:*

| nobody_9468 a răspuns:

Tu esti eu!hee hee
Uneori de abia astept sa vina lunea sa tin regim si cand vine... uit sa tzinlaughing.
Imbracate in haine in car pari mai grasa decat esti si atunci cand n'o sa-ti placa deloc ce vezi vei tine regimhappy. In rest...gandeste'te ca nu e bine sa mananci mult, sa ai burta! Eu cand vreau slabesc, de lunea viitoare si eu ma pun pe detoxifiere si deja m-am apucat de exercitii, sa stii ca intr'o saptamana se vad rezultatewinking.
Bea apa calda multa, sa vezi ce repede slabesti...big grin, stiu din proprie experientawinking

Bafta.

| dressa a răspuns:

Am facut si eu ca tine si tot spuneam ca maine o sa incep, rezistam prima parte din zi si apoi spuneam ca incep maine si tot asa cam un an de zile.Am inceput de aproape doua saptamani sa nu mai mananc paine si dulciuri, am renuntat la sucuri si mancare fast-food sau grasa.In primele zile iti va fi mai greu, dar sa vezi ce bine te simti atunci cand burta incepe sa dispara, atunci cand iti este pofta de ceva "nepermis" cel mai bine e sa te gandesti la cat ai rezistat si ca nu merita sa strici asta doar pentru. o bomboana cu ciocolata sau un hamburger.
Eu iti urez succes!

| Adina_6421 a răspuns:

Un lucru care merge aproape de fiecare data dar e un pic greu de respectat : nu trebuie sa mananci intre mese. Deexemplu : la ora 7 te trazesti, mananci micul dejun, dar intre ora 7 si 12 nu trebuie sa mananci.
Stii cum fac eu? ma consider o printesa : printesele nu maninca intre mese.
La mine, MERGE. Sunt fericita.