| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si am 100 kg. as vrea sa slabesc pana in toamna macar pana la 80-70kg. stiu foarte greu. am o alimentatie ok, nu tin sa nu manc ci manc de foarte multe ori dar putin si am o alimentatie variata. merg si la sala dar nu am slabit nimic. daca ati putea voi sa ma ajutati cu o cura de slabire care sa fie sanatoasa. si / sau ceva trucuri, sfaturi care ar putea sa ma ajute, va rog!

Răspuns Câştigător
| CristiZlCristiX a răspuns:

Am o prietena in jumate de an a slbit 40 kg mi-a spus ca a facut sport 2 ore pe zi si a mancat respectiv meselor dimineata pranz seara si sa nu mananci dupa ora 7 Funda te rog

1 răspuns:
| TheFuture a răspuns:

Pai e foarte simplu trebuie sa-ti schimbi modul de viata : sa mananci fructe(in loc de dulciuri) dar fara sa exagerezi, sa faci 1 ora pe zi sport cel putin, nu sala(forta) ceva cardio: bicicleta, alergat mananca fibre(cereale integrale) nu trebuie sa ti cura trebuie sa-ti schimbi modul de viata. Eu fac sala in fiecare zi si daca mananc mult se pune dar nu e cazu'. Sper ca te-am ajutat