| mil_6524 a întrebat:

Cum folosesc testul de ovulatie inainte de ciclu sau dupa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testele de ovulatie trebuie facute mai ales in perioada in care te astepti sa se intample ovulatia, adica la jumatatea distantei dintre doua menstruatii. Cel mai corect este sa le incepi din ziua 3-4 a ciclului menstrual si sa le continui pana cam in ziua 23.