| AvalohAlyn a întrebat:

Cum îmi reglez somnul?
De ceva timp nu mai pot sa dorm pentru că mi s-a scăzut doza de anxiolitic(un medicament pentru anxietate) pe care îl luăm seara.
Mi-am dat programul peste cap de tot.Nu dorm toată noaptea și dorm ziua și nici atunci suficient aducă cat trebuia sa dorm noaptea însă cu acea pastila dormeam cam 12 ore.
Cum sa îmi revin la normal cu somnul?
Voi cum ați făcut atunci când acești insomnie sau dacă ați patit că mine.
Eu obișnuiesc să mă culc după 12-1 dar până acum dormeam și noaptea chiar daca dormeam 12 ore in total însă acum dorm mai puțin, vreo 5 ore., uneori patru.
Ce sa fac? Help Me!
La doctor nu pot sa ajung că e spitalul închis acum cu pandemia asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Te-ai obisnuit să dormi după 12-1 și asta nu e bine.
Încearcă să nu mai dormi ziua pentru a te pune la somn pe la 22:00.

1 răspuns:
| Dana1999 a răspuns:

Trebuie să te obișnuiești cu doza mai mica de anxiolitic. Alta solutie nu este.