| anonim_4396 a întrebat:

Cum intrerupi fecundarea ovulului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu pastila de a doua zi, recomandata de medicul ginecolog.

2 răspunsuri:
| macarale a răspuns:

Pai nu prea poti sa o intrerupi... odata ce a inceput, o sa se si termine.
poti sa previi fecundarea - cu metode contraceptive sau, dupa ce a avut loc fecundarea, poti sa impiedici fixarea oului de uter - cu un sterilet.
in orice caz, cel mai bine sa vezi un medic pentru un consult.

| macarale a răspuns:

Pai nu prea poti sa o intrerupi... odata inceputa, o sa se si termine.
poti sa folosesti anticonceptionale, ca sa nu mai aiba loc ovulatia; sau poti sa folosesti binecunoscutul prezervativ ca sa previi fecundarea; sau poti sa folosesti un sterilet ca dupa fecundare oul sa nu se fixeze de uter.
in caz de urgenta, s-a inventat pilula de a doua zi... despre care intrebi farmacistul/a.
oricum, mergi la un medic pentru consult