| EuSuntCineva123 a întrebat:

Cum îți dai seama daca ai probleme psihice ci nu tulburări de comportament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicusor222 a răspuns:

Probleme psihice : Ganduri automate, anxietate, depresie, tulburari de memorie, pe care eu ii consider "Monstrii creerului".
Tulburari de comportament : Persoana apucata care cand se enerveaza da cu telefonul de pamant sau ce prinde in mana... cv in gen.winking

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu ai cum sa-ti dai seama, dar un medic psihiatru te poate evalua si te poate diagnostica corect.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca o persoana spune ca "esti nebun", atunci are ceva personal cu tine.
Daca multe persoane spun acelasi lucru, atunci e cazul sa mergi la un psihatru!

| KiszMy a răspuns:

Nu există nici de unele, nici de altele.

| EuSuntCineva123 explică (pentru KiszMy):

Adică? Nu înțeleg...