| Marius11 a întrebat:

Daca ai tulburari psihice poti murii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Schizofrenia reprezintă un grup de tulburări psihice care se caracterizează prin delir, comportament şi gândire dezorganizată, halucinaţii, ş.a.m.d.
Persoanele cu schizofrenie se izolează de persoanele din jurul lor, ajungând astfel la sinucidere.
Deci da, pot muri.

Baftă!

| bunica a răspuns:

Da daca este sinucidere

| cookiemonster_3945 a răspuns:

Decat daca te sinucizi. big grin mai sunt si alte cazuri... unchiul tatalui meu a murit de Alzheimer si Parkinson. thinking