| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti poti incetini bataile inimii...inimamea bate cam cu 80 batai pe minut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zippy a răspuns:

La tratamente nu ma pricep, dar iti spun un mic truc folosit de scufundatori:respira mai rarwinking

2 răspunsuri:
| Cccccccccccccorina a răspuns:

Nu este vorba de respirat. trebuie sa respiri normal.depinde si de ce varsta ai. daca ai pana in 15 ani este normals a bata asa.si nu bea cafea

| adinutza_7858 a răspuns:

Buna, din cate stiu eu normal ar fi 60-70 de batai la minut. poate esti putin agitat si este normal. pulsatiile sunt la fel? daca nu ar trebui sa mergi la control. eu totusi cred ca nu e nimic grav. pa