| anonim_4396 a întrebat:

E bine daca-mi bate inima cu 93 batai pe minut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Depinde pentru cine in rest e super ok.

| stlucian a răspuns:

Scazut: 60-69; mediu: 70-79; crescut 80+;

Efort? Suparare? Stres?

"Beut ceeva si mancat...cu vinu lu` rosu si srtopiu cu cas..caval?"

Daca NU atunci ceva nu e in regula. Fara gluma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În cazul în care nu faci efort, nu consumi alcool, droguri, fumezi sau eşti stresat, pe moment, nu e în regulă să-ţi bată inima aşa.
Probabil ai hipertensiune arterială mă gândesc.
Pentru siguranţă consultă un medic. raised eyebrows