| St3fa a întrebat:

Cum m-as putea inalta? spuneti-mi cel mai concret raspuns fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Apuca-te de canotaj! Toata lumea stie ca te inalti!
Incearca sa faci multe exercitzi de elasticitate adica iti intinzi oasele si baschetul e bun! Nu toata lumea creste la fel.Circula o vorba printre cei mici: nu conteaza inaltimea ci conteaza istetimea! Deci ai grija de tine! Sa ai o zi frumoasa!

| OanaG a răspuns:

Kickingul sau loviturile cu piciorul

Aceste exercitii au o actiune foarte puternica asupra coapselor si, prin faptul ca sunt repetate, iti lungesc muschii si oasele din zona si iti adauga cativa centimetri la inaltime.

Sfat: fa zilnic cate 20 de lovituri pentru fiecare picior, pana ajungi la 100 de fiecare. Rezultatul nu va fi unul imediat, insa va aparea dupa ceva antrenamente.

Am incercat eu, fac de 1 saptamana si muschii s-au lungit!

| Aiicha a răspuns:

Apuca-te de un sport :volei sau baschetwinkingsi tine-te de el, ca nu cresti de azi pe mainewinking

| Drums a răspuns:

Poti face sport.
baschet de preferat.
pup

| ioana996 a răspuns:

Da de obicei sportul inalta... dar daca structura ta este mica tot asa vei ramane in orice caz daca este sa te inalti incearca baschetul datorita saritului la minge... te vei inalta si chiar te vei face mai elastica. mul noroc