| Hardy2000 a întrebat:

Cum pot sa calmez durerile apendicitei pentru un timp ca nu pot sa merg la spital acuma din cauza zapezilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Durerile apendicitei nu se calmeaza, apendicita se opereaza cat mai repede posibil.

| ElenaSA a răspuns:

Cat mai repede mergi la spital. Sa nu faci peritonita.

Răspuns utilizator avertizat
| AlliceCarter a răspuns:

În nici un caz nu lua medicamente, pentru că ele vor strica tabloul clinic. Apendicita trebuie imediat extirpată!