| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa cresc in inaltime, aproximativ 3-4 cm in 4 saptamini:fara baschet,innot,alergatul;;; Sariturile,ceva alimene naturale, ceva caii ca sa cresc, am 1, 73, vreau sa ajung la 1, 76, va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu crezi în minuni!
Fără sport de înălțime, nu văd cum ai crește într-o lună!
Pa, pa.

| Sergiu1996 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Am spus,alergatul, sariturile ajuta, eu ma ocup cu sportul, de aceea si am nevoie de inaltime, fac karate de 6 ani,

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Te contrazic, alergatul și săritul nu ajută la înălțime!
Pa, pa.

| Sergiu1996 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Atunci,in afara de baschet si innot, ce naiba mai ajuta?

| rater1994 a răspuns:

Deacord cu LoriLol daca era macar cresterea penisului recomandam ceva pilulestraight facetu exact alea mai esentiale... le excluzi. Poftim Voleihappy de exemplu.Caistraight face? ...nu mai zic nimic.Bagate la volei lasa lenea deoparte.

| Sergiu1996 a răspuns (pentru rater1994):

Tu minte ai? eu stau atirnat de bara fixa,fac tractiuni,alerg in fiecare zi fac sarituri, ca sa ma inalt, si imi spui ca stau degeaba? te intreb, aceste exercitii ajuta, ca nu prea vad rezultate?

| rater1994 a răspuns (pentru Sergiu1996):

Si te aspteti sa vezi rezultate in saptamani? Nu ai sa le vezi uite sfatul meu fa in continuare ceea ce faci si vei vedea rezultatele.winking Graba strica treaba. Recomandarea mea daca faci alea ce zici tu continua nu te lasa.Dar iti recomand pentru a creste calumea apucate de Volei.

| Sergiu1996 a răspuns (pentru rater1994):

Cum sa ma apuc de volei, daca fac karate-do si am campionate...

| rater1994 a răspuns (pentru Sergiu1996):

Nici cum vorba lui Legiuitoarea "Pa, pa."

| LoriLoL a răspuns:

Ma amuzilaughing vrei sa cresti stand degeaba?!

| Cosmin1986 a răspuns (pentru LoriLoL):

Ma amuzi vrei sa cresti sarind cu o minge, cresti si daca stai degeaba dupa bagajul genetic, baschetul NU ajuta la cresterea in inaltime asta e doar un mit pentru COPIII MICI SI PAMPALAI care nu au citit o carte de anatomie in viata lor, iti dai si tu cu parerea, nu?