| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi cresc secretia de serotonina? Am auzit ca e un hormon benefic happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| starchewer a răspuns:

Serotonina iti da o stare de bine, de satisfactie asta nu inseamna k e benefic... in exces poate produce hematoame... vanatari. big grin dar si anxietate sau depresie deci e bine sa nu t joci cu el

4 răspunsuri:
| Ronin a răspuns:

Se poate creste cu o cura de produse naturiste
daca te interseaza, anunta-ma

| LuS[z] a răspuns:

Ce gluma buna!

| Krina a răspuns:

Nicotina ajuta happy
Intr-adevar, este benefic. Dar nu ai nevoie de serotonina in exces.
Serotonina are rolul de a controla emotiile. Eaa regleaza starea de spirit; daca nivelul acesteia scade, persoana in cauza are stari depresive.
Deci, fii relaxat(a), pozitiv(a) in gandire si... daca chiar vrei sa cresti secretia de serotonina, foloseste coaja de banana. O poti fierbe, iar apoi sa bei apa respectiva; sau o bagi in storcator...mai poti pune si alte fructe.
Acelasi efect "euforic" il are si psilobicina, gasita in unele ciuperci.
Deci, e benefic sa ai o secretie normala happy, nu in exces. Fereste-te de factori nocivi, gen stres si vei vedea diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciocolata are un efect bun. se pare ca si nicotina, dar pe asta nu ti-o recomand.