| εїз Ir εїз a întrebat:

Cum pot sa ma btin de la dulciuri? Ofer fundita celui mai bun raspuns si nu numai!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UNfriendLY a răspuns:

Incerci pe zi ce trece (sau depinde cum si cat mananci tu) sa reduci cantitatea de dulciuri pe care o mananci (nu mult. asa usor /treptat) pana ajungi la o cantitate mica, apoi iti va fi foarte usor sa te lasi deodata... (iti spun din experienta meawinking )

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am reusit cu fructe. Am intotdeauna pe masa o fructiera si de cate ori vreau ceva dulce mananc un mar.Acum au aparut capsunile, in curand vor fi cirese, visine, corcoduse, caise (zarzare)... Daca totusi tentatia e mare poti manca 1-2 smochine sau cateva stafide(nu prea multe, ingrasa).

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu multa vointa!
Incearca sa inlocuiesti dulciurile cu fructe, mai ales ca acum au aparut capsuni, cirese etc. Cu timpul te vei obisnui sa mananci fructele.
Succes!

| Vizitiul a răspuns:

Inarmeaza-te cu veleitate.

| Dominicc a răspuns:

Bei apa cand ai chef de ceva dulce. sau suc. ca tot e dulce.
cel natural ar fi bun.

| pauladrian a răspuns:

Apuca-te de fumat happy

| muresanul a răspuns:

Ei draga mosului este o metoda care nu da gres:te duci la magazin si iti cumperi dulciurie tale prferate intr-o cantitate mare, mergi dupa aia in camera ta si te pui la pc si atata mananci pana ti se face rau, ai sa vezi ca dupa aia nu o sa iti mai tebuiasca

| MusicisMusic a răspuns:

Dulciurile si Sarea... cele mai mari tentatii:pai daca ai o vointa de fier de abtii de la dulciuri si incerci sa le eviti cat mai mult.Eu a trebuit sa tin 2 ani regim adica fara dulciuri si aveam abia 4 ani si de atunci nu mai mananc aceste tentatii dulci.Chiar daca imi vad surioara si fratiorul mai mici decat mine savurandu-le, nu imi prea pasa.Succes...Incearca sa le eviti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fi colega mea, n-ai reusi. Eu sint mort dupa dulciuri si-mi iau mereu ceva bun. Cum nu-mi place sa pap singur, corup mereu colegele sa pape si ele. Sa le vezi cum fac "nu ca ma-ngras", "nu ca sint la regim". Finalmente tot accepta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ai pofta de ceva dulce, bea apa sau mananca un mar.

| mihaitza93 a răspuns:

Combina gustarile dulci cu fructe, astfel treptat te vei obisnui cu fructele si vei vedea ca acestea sunt chiar mai bune decit dulciurile obisnuite