| Beykutza a întrebat:

Cum pot sa ma ingras? Stiti vreo cura de ingrasare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Hey! Daca vrei sa te ingrasi, incearca sa iti stabilesti un program alimentar pe care sa il respecti intocmai. Acesta trebuie sa includa trei mese principale si gustari intre acestea. Ai voie sa mananci lapte nedegresat, fructe cu un continut mare de glucide (banane, stafide). In plus, poti practica si un sport, pentru a-ti tonifia muschii si a arde caloriile care se transforma in tesut adipos. Si nu uita, daca vrei sa iti pastrezi si sanatatea, este foarte important ca la fiecare masa sa consumi alimente gatite acasa si nu fast-food sau semipreparate. Spor in toate sa ai!

5 răspunsuri:
| ion2015 a răspuns:

Da, in primul rand mergi la un medic endocrinolog si fa-ti analiza tsh sa vezi daca ai glanda daca ai iti va recomanda un medicament eutirox, daca este bine iti da un regim, oricum consuma banane, iaurt, paste fainoase, carne de curcan, ia vitamina b complex, biomed 6, gemoderivate

| xFaith a răspuns:

Mananca cat mai mult si cat mai des
poti manca intre 4-5 mese pe zi dintre care sa nu lipseasca ciorba/supawinking

succes :*

| Dee0tzaA a răspuns:

laughingStai toata ziua in varful patului si mananci incontinuu cartofi prajiti si mancaruri bogate in grasime, fara sa faci pic de efort.Cunosc o fata care vroia sa dea la politie la facultate si nu avea greutatea necesara, intr-o saptamana sa ingrasat 4 kgtongue

| InLove a răspuns:

Mananca, mai mult..., asta e metoda sa te ingrasi cu grasime laughing sa upot isa iti crestii masa musculara si vei aveam mai multe kg, darasta e aetoda ma igrea... sa mananci ma mutl. e metoda mia usoara, eu zic sa nu, doar daca ai zub greutatea normala, si si aici este un risc, sa nu te mai poti opri, adica, sa sfarsesti supra ponderala, nu stiu ce sa zic daca ai greutatea normala eu zic sa fii foarte multumita

| Adelyna_3827 a răspuns:

laughing) Io vreau sa slabesc si tu vrei sa te ingrasi rolling on the floor) sunt de acord cu @DeeOtzaA! Doamne ce mai aud! Cura de ingrasare?(fara suparare da asta e cea mai tare intrebare de pe TPU)Nu te superi ok?batting eyelashes laughing))))))))) Rad de mor rolling on the floor