| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama de care vitamine si minerale duc lipsa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dy a răspuns:

Asta se deduce din simptomatologie (deci daca ai simptome), care indica anumite analize! De exemplu, daca ai senzatia de oboseala, paloare, faci hemograma, daca ai crampe musculare, faci analize de Calciu si Zn, etc... Deci, spune-ne ce simptome ai si o sa-ti zicem ce analize sa faci!

nony
| nony a răspuns:

Iti faci un control la sange.

kratos
| kratos a răspuns:

Analize de sange. Este singurul mod in care poti afla.

| rozalia25 a răspuns:

Prin analize si simptomele care le ai.

| DeeaPustoaica a răspuns:

Exact cum au zis si ceilalti. Iti faci analize si urmaresti simptomele.