| coolstory a întrebat:

Cum pot sa scap de muscaturile de purici de pe piele? Sunt muscat doar pe picioare,zona preferata a puricilor, la incheieturi.Si ce substante, spray-uri imi recomandati sa cumpar? De unde as putea cumpara? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Betyskumpik a răspuns:

Eu am cumparat de la farmacie o mixtura mentolata si niste comprese sterile si apoi am tamponat bine pe muscaturi si in doua-trei zile au disparut (te scapa si de mancarimi).mai multe detalii de la farmacista

1 răspuns:
| Chamberlin a răspuns:

Ca sa nu dai bani pe spray-uri fa o baie fierbinte si lunga, daca iarasi apar muscaturi de purici da cu un sprai de muste in toata camer, mai mult in zona patului si lasa usa si geamurile inchise pe parcursul a 3-4 ore sper sa te ajute raspunsul meu. funda pilzz