| anonim_4396 a întrebat:

CUM POT SCAPA D NEGI?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O terapie cu laser te scapă de orice fel de complicație.
Pa, pa.

soothe
| soothe a răspuns:

Cel mai usor este sa folosesti ulei de ricin: sa umezesti degetul aratator cu o picatura si sa masezi in sensul invers acelor de ceasornic de 36 in jurul negului de 2 ori pe zi. Desi probabil ca iti inchipui ca este o gluma, remediul lucreaza, e regula, in mai putin de o saptamana.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poti merge la medic sau poti astepta sa apara rostopasca sa ii ungi cu suc de la ea(de mai multe ori pana dispar).

| anad a răspuns:

Cel mai bun procedeu este la medic sa il cauterizeze.La acest link sunt cateva sfaturi si metode de a trata negii http://www.myexpert.ro/intrebare/negi-18.html

| mariaw a răspuns:

Eu am folosit Duofilm(costa 20 de lei). E destul de bun

| valThina a răspuns:

Te poti duce la farmacie si sa ceri ceva pentru negi sau poti astepta pana la primavara si sa te dai cu rostopasca (cu lichidul acela galben-e f bun pentru negi)

| dtte a răspuns:

Bitter Suedez am folosit eu cand am avut problemele astea! Sau, altceva naturist:pisezi 2-3 catei de ustoroi si inainte sa te bagi in pat, iti dai pe neg si infasori cu pansament(sper sa te descurci si cu mirosul)!

| dodoxvp a răspuns:

Du-te la o farmacie si cumpara tinctura de iod...acasa, pune-ti pe un leocoplst tinctura (picura pe el) si pune-l pe deget, in maxim o saptamana scapi de negul respectivwinking