| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva vreo metoda de a scapa de negi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kitten95 a răspuns:

Nu ii rupe! odata si odata o sa creasca la loc. incarca: planta aia de care au mai zis si altii, adica rostopasca(creste si pe marginea drumului, cauta o poza pe google cu ea), arde-l(chiar functioneaza, si doctorii fac asta) sau cauta creme in facmacii(verruca, cryopharma si multe altele; astea sunt mai scumpe dar te tin multa vreme si dau rezultate rapide). Funda?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Lamar a răspuns:

Îi negi.;?

| Yoou a răspuns:

- Este o planta care are o seva galbena si se numeste " rostopasca ". Pui pe neg de 2 -3 ori si ai scapat de el.
- Iti poti cumpera o crema din farmacie
- Sau consulti medicul de familie

| bibyshoor a răspuns:

Eu am avut doi pe degetul mare de la mana stanga si trei pe degetul mare de la mana dreapta si inca unu pe degetul aratator de la mana dreapta. In vacanta de iarna am inceput sa bat la doba si mi s-a rupt unul de la degetul mare de la mana dreapta si dupa aceea mi-a crescut la loc, dar dupa o saptamana mi-au disparut toti!
Cica daca iti cauterizezi unul mare sau il vei rupe dupa cateva zile vor disparea toti!