| deny_3888 a întrebat:

Cum pot scapa de acnee prin remedii naturale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crazygirlyo a răspuns:

Daca vrei sa scapi de acnee si pistri foloseste zeama stoarsa de la o lamaie si tamponeaza fata dupa ce te-ai spalat cu un sapun antibacterial.sau poti folosii si apa oxigenata dar in concentratie mica.important este ca si inainte si dupa ce folosesti zeama de lamaie sau apa oxigenata sa te speli pe fata si sa nu te stergi, doar sa tamponezi fata cu un prosop moale.si ti-as mai recomanda o crema de fata in functie de ce ten ai.si sa nu folosesti lotiune tonica niciodata pentru ca acum iti dispar cosurile de pe fata si peste o saptamana iti apar iar.

3 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Incearca sfaturile de pe blogul meu: http://anka-flame.iblogger.org/? tag=acnee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acneea este foarte pretentioasa... daca esti la varsta pubertatii de asigur ca iti va trece dupa un an doi. In schimb exita mai multe tipuri de acnee cum ar fi cea rozacee care apare la femei trecute de 40 de ani, acneea chistica,(cea comuna adolescentilor se numeste vulgara) care necesita metode diferite de tratament. Nu vreau sa te dezamagesc dar metodele naturale nu sunt atat de eficiente cum sunt cele medicale. Incearca pe cat poti sa nu folosesti prosoape aspre si evita stoarcerea sau sa ruperea cosurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a ajutat foarte mult masca de argila, am fost foarte multumita