| SmileAgain a întrebat:

Cum pot scapa de cearcane?
Dar de cosurile de pe frunte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Incepe sa folosesti si o lotiune tonica(toner)in fiecare zi, dupa ce te speli pe fata, iar apoi aplica o crema antirid.(asta va ajuta si cu cosurile de pe frunte si cu cearcanele).Si nu uita sa bei destula apa in timpul zilei si sa dormi 7-8 ore in fiecare noapte!happy

| zuzzzuuu a răspuns:

Pai ca sa scapi de cearcane ti-as recomanda sa dormi mai mult si despre cosuri intreaba la farmacie ce ti-ar recomanda sau du-te la un doctor dermatolog si iti va spune el ce poti face.

| TheStory a răspuns:

Pentru cearcane:dormi mai mult
pentru cosuri:foloseste niste creme

| SerafimHD a răspuns:

Cu cosurile sunt de asemenea foarte multe creme pe care le poti folosi gen Bioderm sau chiar nivea pentru cosuri sunt mai multe eu folosesc bioderma. Si cu cearcanele nu prea ai ce face incearca sa dormi mai mult si sa te relaxezi

| HonneOnna a răspuns:

Ai putea sa scapi de cearcane dormind si pana atunci da.te cu anticearcan pana vezi ca iti trece
Cat de pe cosuri, poti sa te dai pe fata cu ceai de tei sau sa folosesti Mibazon

| STyL3z a răspuns:

Incearca sa dormi mai mult...eu stiu ca e vacanda dar torusi dormi mai mult si cu timpul o sa-ti treaca
de cosuri poti scapa spalandute pe fata zilnic nu de ani in pasti cu sapun nu doar cu apa ca asa nu functioneaza
sa nu folosesti multe solutii pentru ten ca mai rau o sa-ti faca
sper ca te'am ajutat
FUNDA?

| KinderPinguii a răspuns:

Helăău!
1. Si eu am cearcane. Se pot datora din 2 lucruri, si anume :
a. Nu faci somnul de odihna. [ intre 22. oo - oo.oo ]
b. Pot fii generice. Poate si mama ta are si o mostenesti happy

2. Cosurile smug
Incearca un gel anti-acneic de la farmacie sau un Quick-pen de la Bio-Nike happy
Eu din asta folosesc happy

Sper ca te-am ajutat :*!

| tznkurgn a răspuns:

Ai incercat vreo data sa dormi mai mult (pentru cearcane)
si ai incercat cosmeticele (pentru cosuri)
daca nai incercat... incearcale