| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scăpa de de petele rosii/roseata din jurul nasului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Acum intre noi (că nu ne-aude nimeni) - bei muuuult?

| Rocklove a răspuns (pentru sierra1):

Beau 3-4 litri de apa pe zi:-D. E și din cauza coșurilor(am puține) acea roseata. Uneori nu am.
alcool absolut deloc

| sierra1 a răspuns (pentru Rocklove):

" Rocklove:...din cauza coșurilor(am puține) acea roseata"

aha, atunci tratează cauza nu efectul

| Rocklove a răspuns (pentru sierra1):

"e și din cauza coșurilor " am spus. Nu doar de la ele am roseata. Nu știu de la ce, poate asa e tenul meu.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Apărute din ce cauză? Pentru că nu vreau să te sperii, dar sunt o grămadă de boli ale pielii care se manifestă așa, nu neapărat grave, dar ar trebui să faci un control oricum. Sau nu neapărat boli, dar condiții în care apar. Alergii etc. Chiar și o alimentație aiurea poate să ducă la apariția lor. Nu știu exact la ce tip de roșeață te referi, dar eu când sunt răcită și am zona nasului înroșită și uscată, folosesc ulei de migdale și în două zile își revine. Dacă sunt pete acneice, din câte am înțeles, unele dispar doar cu peelinguri chimice, deci noi aici putem spune 100 de baliverne, mai bine mergi la medic big grin să notezi dacă ai și alte simptome, gen mâncărimi.

| salieri84 a răspuns:

Nu mai scapi de ele, e doar inceputul unei noi cariere artistice, in lumea circului.