| lobont98 a întrebat:

Cum pot scapa de limba alba? Am incercat sa dau cu periuta da nu prea se duce, am doar foarte putin alba cu ciuperci in spre gat. Cel mai bun raspuns primeste Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andrei182 a răspuns:

Niem, nu-ti trece fara tratament.Cumpara de la farmacie GLICERINA BORAXATA (o solutie uleioasa intr-o stila mica de tot) si dai pe limba dupa fiecare masa.In cateva zile ai scapat. intreaba si farmacista sa vezi ca zice ca mine.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnnielaIoana a răspuns:

Prepara o solutie din 2 comprimate de nistatin si glicerina boraxata. Cele doua comprimate le speli un pic sub jet de apa, apoi le pui intr-un bol si le pisezi cu lingura, dupa care le pui in sticluta peste glicerina boraxata.Se agita bine sticluta inainte de aplicare.

| ftwBurrN a răspuns:

Poate fi doar de la alimentatie. Insa daca persista, consulta medicul. Poate fi o ciuperca Nu este nimic grav..am patit-o si eu