| Go3 a întrebat:

Cum pot scapa de parul gras.sadniste sfaturi utile. funda cel mai bunbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Ori il speli (cu albus de ou de exemplu), il tunzi, masezi pielea capului o data sau de doua ori pe zi, viguros timp de 2-3 minute, perii parul cel putin o data pe zi, modifici dieta (mai putine grasimi si dulciuri)

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Buna!
Incearca sa il speli odata la 3 zile, si piaptana-l cu o perie din par natural facuta din lemn.Nu du mana prea des in el caci asa il ingrasi.Foloseste un sampon care t-i s-a parut cel mai bun si incearca sa eviti tot felul de fixative sau mai stiu eu ce.

Sper ca te-am ajutat. O zi buna!

| LoveTVD a răspuns:

Pune 2 banane intr-un bol si fa o pasta din ele spalate de 2 ori pe saptamana cu pasta facuta din banane si o sa vezi ca nu o sa mai fie gras.sau spalate cu suc de lamaie tot de 2 ori pe saptamana si maseaza parul sper ca o sa iti fie de folos happy

| kuka a răspuns:

Head & shoulders