| cotear a întrebat:

Cum pot scapa de puncte negre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 123lalala a răspuns:

Sunt ceva creme speciale pentru punctele negre intreaba in farmacii fuundita?

3 răspunsuri:
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Consulta un dermatolog si-ti da tratament.

Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi siteul acesta, poate îţi este de folos cât de cât măcar:
Http://www.ecumsa.ro/ingrijire-personala/cum-sa-elimin-punctele-negre
Te pup!

| marioneta a răspuns:

1.Amestecă un albuş de ou şi o lingură cu suc proaspăt de lămâie. Bate-le bine până începe să se formeze o spumă.2. Dintr-un şerveţel de hârtie rupe bucăţi de mărimea dorită. Îţi trebuie una pentru nas, una pentru frunte şi una pentru bărbie.
3. Înmoaie bucăţile de şerveţel în amestecul de ou şi lămâie. Trebuie să le lipeşti pe faţă imediat, altfel se usucă.

lasi pe fata cam 20-30 de minute, apoi dezlipeşti benzile de pe faţă, ar trebui să se desprindă şi punctele negre. la mine a functionat