| LoveTenis a întrebat:

Cum se poate scapa de puncte negre si cosuri?

Răspuns Câştigător
| 23DiaDia a răspuns:

In primul rand nu folosii tot felul de prostii cumparate (creme, masti, solutii) au multe efecte edverse si nu sunt la fel de eficiente ca si mastile naturiste.
un cunoscut a avut aceeasi problema ca tine, uite ca a folosit, si in 2 saptamani avea tenul curat :

spala-te pe fata cu apa cat mai fierbinte ca sa iti deschida porii si apoi aplica urmatoare masca: amesteca un albus de ou facut aproape spuma cu 2 lingurite de miere, intinde pe toata fata si asteapta pana de usuca albusul de tot, dupa prima utilizare vei vedea diferenta. albusul de ou curata porii (punctele negre) iar mierea de albina te scapa de cosuri, aceasta masca se aplica odata la 2 zile.

Apoi a mai folosit si masca cu bicarbonat si apa, masca asta usuca tenul si impiedica aparitia cosurilor.

dar si masca cu zatz de cafea si 2 lingurite ulei de masline, aplica pentru toata fata si freaca bine. aceasta masca este cea mai buna pentru indepartarea ounctelor negre, dupa 2 utilizari nu mai ai aproape nimic.
sunt foarte bune mastile, am incercat si eu, sper ca te-am putut ajutahappy

| LoveTenis explică (pentru 23DiaDia):

Ce inseamna zatz de cafea?

| 23DiaDia a răspuns (pentru LoveTenis):

Zațul de cafea este cafeaua aceea care o pui in presou si care ramane in presou dupa ce ai facut cafeahappy

6 răspunsuri:
| Chrristina a răspuns:

Cu roaccutane. dar trebuie prescris de un dermatolog

| 12AA a răspuns:

Bună dacă nu vrei creme sau alte lucruri poti incerca cu mălai, il ti putin in apa si dupa iti dai cu el pe fata si masezi, la mine a avut efect si pentru cosuri eu am vorbit cu un doctor ce avea acnee si a incercat cu o crema de la farmacia veterinara, nu are niciun efect advers si are si efect se numeste Mibazon poti incerca, bafta :*

| zaratu a răspuns:

Incearca creama de la gerovital