| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scoate un tatuaj color de pe glezna fara laser? As vrea sa-l scot pana incepe scoala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Doar prin intervenţie chirurgicală sau laser. Mai există o variantă care constă în modificarea desenului primului tatuaj. Cam atât.
Mult succes!

1 răspuns:
| bnad a răspuns:

Nu te sfatuiesc prin interventie chirurgicala pentru ca ramane un semn foarte urat. Vorbesc de interventie chirurgicala facuta de medicii romani atat de renumiti pentru profesionalismul lor. Cu laserul e cea mai buna varianta, dar e foarte scump.
Intrebarea e: dc nu te-ai gandit foarte bine inainte sa-ti faci tatuaj?