| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti mari tensiunea arteriala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ti-e rau de la hipotensiune, las-o asa, oamenii cu tensiunea mica traiesc mai mult.

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Pai cit mai simplu posibil stres, cafea in cantitati mai mari, sare si vin rosu, vezi cit mai simplu cu putinta.

| crisa a răspuns:

Consumand ceai verde, sau cafea, sau vin rosu.
Ce-am gasit pe net, citez:
"Mananca sarat, incearca sa bei un pahar de vin rosu seara si o cafea mai tare dimineata. Ajuta f mult sa nu sari peste micul dejun, un suc energizant si relaxare. In cazuri mai grave poti lua un calciu forte (de ex. Aditiva, de 1000), mai creste putin tensiunea."
http://forum.romedic.ro/prod/tensiune_mica_06474.html

| monicaclaudia a răspuns:

Eh pai se stie cafea sare, stres, tv, spanac etc
dar ai incercat un medic = ca sa isi dea cu parerea?