| alleALLEaddaADDA a întrebat:

Cum poti sa slabesti mai repede? Voi cum ati slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Am mancat mult mai putin decat in mod normal (in jur de 500-700 kcal pe zi, fata de 1600-1800 kcal, cat consum in mod normal), am baut multa apa sau ceaiuri neindulcite, intr-o perioada faceam si sport cam 30 de minute pe zi, in fiecare zi, iar daca mi se facea foame, mestecam guma sau mai beam un pahar cu apa (rece e cel mai indicat). Nu e foarte sanatos, insa da rezultate destul de repede (in 3 luni am slabit 12 kg). Atat timp cat nu mananci mai putin de 500-700 kcal pe zi, nu exista riscuri prea mari in ceea ce priveste sanatatea. Iar daca te simti prea slabita, poti incerca sa maresti numarul caloriilor.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mancare putina, miscare si multa ambitie

| Adixuuu a răspuns:

Nu e prea sanatos dar asa am facut eu.
Nu prea mananc dimineata la scoala stau 6-7 ore nemancata, mestec guma si beau multa apa, si cand ajung acasa mananc destul de putin si mananc multe fructe si legume, dar fara banane si struguri ca ingrasa

| Necste a răspuns:

Simplu! in primul rand incearca nu ratezi nicioadata micul dejun. cereale cu lapte eventual orice. In al doilea rand sa incerci sa reduci dulciurile mai multe legume in alimentatia ta si mai multe fructe. Dupa masa ca desert poti manca un mar, o portocala, capsuni orice alt fruct. Daca vrei sa slabesti macar in prima saptamana sa te abtii sa nu manaci deloc mai ales cipsuri ciocolata si alte prostii care contin chimicale. In al treilea rand dupa ora 6 seara sa nu mai mananci nimic ce poate ingrasa. Daca chiar ti-e foame iti poti face o salata. Mananca doar fructe si legume dupa ora 6 dar nu in cantitati mari. In al patrulea rand. fa sport! Daca vrei sa splabesti la burta inainte sa dormi fa cateva abdomene sau macar 30 de minute pe zi alearga, sari coarda, mergi cu bicicleta sau fa exerciti in casa pentru abdomen pentru maini pentru picioare, orice poti face. Concluzia este sa manaci mai sanatos mai multe fructe si legume, mai putine dulciuri, fara prajeli, fara grasimi, mai putina paine ( poti manca integrala daca vrei ) si o sa slabesti garantat.

| TeodoraP a răspuns:

Eu fac miscare toata dimineata. Mananc fructe si legume multe. Am avut 39 si acum am 34.